صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9171819
نمایش نتایج: از 181 به 185 از 185

تاپیک: ندا هستم 23 ساله از مشهد چند سوال درباره امام عصر دارم لطفا اگه ميشه راهنماييم كنيد

 1. #181
  عضو تازه کار ananimous آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Mar 2014
  نوشته ها
  14
  سپاس
  21
  2 بار در 2 پست تشکر شده
  دوست گلم!
  امام دوازدهم وجود داره!همیشه هم یعضی از بی دین ها سعی در انحراف ملت رو دارند!
  همیشه هم بد وبیراه میگن!متاسفانه تو سرزمین ما که سی و اندی ساله که با مراسم های وحشیانه عاشورا و تاسوعا!و با قمه زنی و فتوا های نادرست و بی پایه !
  با پول خوری و رشوه گیری و ضایع کردن حق دیگران سعی در بی دین کردن ما جوانان رو دارند!
  حالا مطمعنا سوالت اینجاست که ایا تو اینجوری که بد وبیراه میگی ایا خودت دیدی؟
  جوابم هم همینه نه!جون ما نه علم علوم غریبه رو داریم!نه نام موکلهای ایات قران رو داریم!کسی میتونه اقا رو ببینه که سوار بر این علمها باشه!
  مانند استاد شیخ بهایی!اقای علی قاضی که استادانشون واقعا استاد بودند!و به درجه ی بالای از علم رسیدند!مانند موکلهای میمون که خاک رو برات گنج میکنند!و پادشاهند!
  دین اسلام هم دینی نیست که بگه این کار رو نکن اون کار رو بکن!
  تو خود قران امده که نسبت به زمان خودتون پیش برید!دین فقط راهنماست نه این که ماموری باشه برا زدن سرت!
  موندن حضرت عیسی مسیح و اما رمان هم به خاطر اینه که خدا بگه جهان بی صاحب نیست و نخواهد ماند!

 2. #182
  عضو عادی
  تاریخ عضویت
  Feb 2016
  نوشته ها
  38
  سپاس
  1
  2 بار در 2 پست تشکر شده
  ندا جان سوالت از خارش کونت هست و دارووی ضد خارشش کیر منه ولش کن چیکار داری ب عقاید مردم ولی داروی ضد خارش رو جدی گفتم

 3. #183
  عضو تازه کار
  تاریخ عضویت
  Apr 2016
  نوشته ها
  6
  سپاس
  0
  0 بار در 0 پست تشکر شده

  جواب سوال امام زمانتون

  » طبق عقيده شيعه امام زمان(عج) زنده است و بر روى كره زمين زندگى مى كند. پس قاعدتاً مانند انسان هاى ديگر نيازهايى از قبيل خواب و غيره دارد. حال چگونه مى شود ايشان در سرزمينى كه در آن شب فرا رسيده، خواب باشد امّا در طرف ديگر كره زمين شيعه اى يا حتّى بخشى از امور عالم به ايشان محتاج باشد؟ (اين شبهه را مى توان براى پيامبر و ائمّه نيز در زمان خود مطرح كرد.)
  همه موجودات عالم امكان، آيات و نشانه هاى حضرت حق اند. هر كدام به قدر وسعت وجودى خود اسما و صفات خداى سبحان را نشان مى دهند. در آيينه وجودى هر موجودى مى توان جلال و جمال حضرت پروردگار را مشاهده كرد: هر كه را حسنى بود آيينه دار روى او است.


  بعضى موجودات آيت و نشانه بودنشان بسيار محدود و ضعيف و بعضى ديگر بسيار گسترده و وسيع است. حضرات معصومان(ع) چون واسطه فيض و رابطه عام غيب و شهودند، آيينه تمام نماى اسما و صفات حضرت حق اند. در زيارت جامعه كبيره مى خوانى: «من والا كم فقد و الى الله و من عاداكم فقد عادى الله؛ هر كه شما را دوست دارد، خدا را دوست داشته و هر كه با شما دشمنى ورزد، با خدا دشمنى كرده است.»


  همان گونه كه در آيينه مى توان صورت اشيا را مشاهده كرد، در آيينه وجود معصوم(ع) مى توان جلوه اسما و صفات خداوند متعال را نگريست. البته منظور از مشاهده حضرت حق رؤيت حسى و بصرى نيست؛ زيرا پروردگار نه جسمانى است و نه محسوس. غرض اين است كه انسان كامل (معصوم) جلوه و مظهر جلال و جمال پروردگار است؛ آن هم به كامل ترين وجه. از اين رو، در هيچ آيينه اى بهتر از آيينه انسان كامل نمى توان حق را مشاهده كرد.

  بر اين اساس امام على(ع) فرمود: «براى خداوند هيچ آيت و نشانه اى بزرگ تر از من نيست».ر. ك: نورالثقلين، ج 5، ص 491. و چون حضرات معصومان(ع) نور واحدند - و به تعبير بلند زيارت جامعه كبيره «انّ ارواحكم و نوركم و طينتكم واحدة؛ به درستى كه ارواح شما و نور و طينت شما يكى است.» - اين حكم حضرت اميرالمؤمنين(ع) درباره بقيه حضرات معصومان(ع) نيز جارى است. از اين رو، وجود تابناك و مقدس حضرت ولى عصر(ع) عظيم ترين آيت و نشانه پروردگار است.


  شخصى براى ديدار با امام باقر(ع) به خانه وى مراجعه كرد و پيش از اجازه ورود، به كار ناروا دست يازيد. حضرت امام باقر(ع) از درون اتاق بر او بانگ زد و با سرزنش اجازه ورودش داد. مرد در محضر امام عرضه داشت: به خدا سوگند، نظر گناه آلود نداشتم؛ تنها مى خواستم بر يقين خود درباره علم و آگاهى شما بيفزايم. امام باقر(ع) پس از تصديق سخن او فرمود: آيا مى پنداريد ديوارها، چنان كه مانع ديد شما است، از مشاهده ما نيز جلوگيرى مى كند؟! اگر چنين باشد، تفاوتى ميان ما و شما نخواهد بود. آنگاه امام آن شخص را از تكرار چنان عملى برحذر داشت. ر. ك: بحارالانوار، ج 46، ص 249، ح 40.


  امام على(ع) فرمود: دين و امام دو برادر و همتاى يكديگرند كه هيچ يك بدون ديگرى سامان نمى يابد. اسلام پايه و اساس نظام حكومتى و امام پاسدار آن است. پس اگر اسلام نباشد، هرگونه بنيادى از اساس ويران است و اگر اسلام باشد و نگاهبان و پاسدار نداشته باشد، ضايع و نابود مى شود. از اين رو، وقتى واپسين حجت خدا و پاسدار دين، رحلت مى كند، اثرى از اسلام باقى نمى ماند و آنگاه كه از اسلام اثرى نماند، بساط دنيا به كلى برچيده مى شود. ر. ك: منتخب الاثر فى الامام الثانى عشر،آيت اللَّه صافى گلپايگانى ، ص 273.


  امام، محورى است كه حق در همه زمينه ها بر مدار او مى گردد و آن حق محورى كه درباره امام على(ع) آمده است، وصف مشترك همه انبيا، اوليا و اهل بيت رسول خدا(ص) است. ر. ك: صورت و سيرت انسان در قرآن، آيت الله جوادى آملى، ص 368.


  در مورد امام على(ع) وارد شده است: «علىّ عمود الدّين؛ على ستون دين است». ر. ك: كافى، ج 1، ص 294. اگر دين باقى است، به دليل اين است كه ستون و عمود آن زنده است و هيچ گونه غفلت و سهو و فراموشى بر آن وجود مبارك عارض نمى گردد؛ چرا كه اضطراب و تزلزل در عمود دين مساوى است با درهم ريخته شدن شيرازه دين. در زيارت روز جمعه خطاب به امام زمان(ع) مى خوانيم: «السلام عليك يا عين الحيوة؛ سلام بر تو اى چشمه حيات و زندگى». آيا ممكن است چشمه حيات همه موجودات عالم امكان به خاطر غفلت و فراموشى دچار خشكى گردد؟ و باز در زيارت روز جمعه مى خوانيم: «السلام عليك يا عين الله فى خلقه؛ سلام بر تو اى ديده الاهى در ميان خلق». آيا ممكن است ديده حضرت حق را خواب فرا گيرد؟!


  در نهايت مى گوييم: حقيقت ائمه همان ارواح مطهر آنان است كه حقيقت هر انسانى به روح او است. پس كمالات مطرح شده نيز به ارواح آن حضرات تعلق دارد. جسم مادى آن بزرگان به خواب مى رود؛ ولى روح ارجمندشان بيدار است و به اشياى مختلف علم الاهى دارد.

 4. #184
  عضو عادی
  تاریخ عضویت
  Feb 2016
  نوشته ها
  35
  سپاس
  0
  3 بار در 1 پست تشکر شده
  ندا کیرم تو کس و کونت و دهنت بره که همه کاربرها رو به جون هم انداختی.این بحثها در این سایت جایی نداره.کلا اساس این سایت سکس و گاییدن و گی و لز و ... هستش و خودتم میدونی و مطمئناً بخاطر مسائل دینی نیومدی سایت حال و هول ثبت نام کنی و پست بذاری!پس لطفا برو سر اصل مطلب که کس دادنت هست!من پایه سکس داغ باهات هستم.لطفا خصوصی پیام بده و مشخصاتتو بده

 5. #185
  عضو تازه کار
  تاریخ عضویت
  Aug 2019
  نوشته ها
  13
  سپاس
  0
  0 بار در 0 پست تشکر شده
  بذار من راهنماییت میکنم ببین امام زمان و خدا و پیغمبر و هر خر دیگه ای همش کشکه همش دروغه همش مزخرفه. به همین راحتی. شما هم الکی ذهن خود رو درگیر این مزخرفات نکنید

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی‌توانید تاپیک جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمی‌توانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمی‌توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •